Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014

Εξαιρετικά ανταγωνιστική η παρουσία του Α.Σ Φ.Ε.Α.Ιωαννίνων στο ανοικτό τουρνουά της Βέροιας την 8/9 Νοεμβρίου 2014.

Πιο πάνω από ικανοποιητικές οι εμφανίσεις των 4 αθλητών και της 1 αθλήτριας της ομάδας των Ιωαννίνων στους ανωτέρω αγώνες. Ένα τουρνουά υψηλού αγωνιστικού επιπέδου και με την συμμετοχή  σχεδόν όλων των   αθλητών-τριών  από τις πρώτες θέσεις του R/L πρόσφερε πλούσιο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στις κερκίδες του Φιλίππειου κλειστού γυμναστηρίου της πόλης. Από την Φ.Ε.Α.Ιωαννίνων συμμετείχαν οι παρακάτω αθλητές:
1) Ακρίβης Γεώργιος στη κατηγορία Εφήβων που κατέλαβε την 13η θέση με 4 ήττες και 2  νίκες. Στον όμιλο του αντιμετώπισε τον Σταματούρο Γεώργιο του Ολυμπιακού (πήρε το κύπελλο,1η θέση), τον Αρβανίτη Φώτη του Ταύρου (3η θέση) και τον Αραμπατζή Γεώργιο του Α.Σ.Πέρα Θεσ/νίκης . Ηττήθηκε οριακά και στους 3 αγώνες, τους 2 έχασε με 3-2  και τον τρίτο(3ο ) αγώνα με 3-0. 2) Άνθης Γεώργιος στη κατηγορία Παίδων κατέλαβε την 15η θέση, αρχικά προκρίθηκε ως 2ος από τον όμιλο του νίκησε στο 1ο νοκ-άουτ αγώνα και μπήκε στην 16-άδα. Στο 2ο νοκ-άουτ αγώνα για την 8-άδα ηττήθηκε με 3-1 από τον Χατζηλυγερούδη Γεράσιμο (χάλκινο μετάλλιο) του  Α.Σ.Φοίνικα Αγ.Σοφίας Πειραιά και έμεινε στην 16-άδα. 3) Κυριόπουλος Χριστόφορος στη κατηγορία Παίδων  έκανε 4 ήττες και 2 νίκες, έμεινε εκτός 16-άδας. 4) Χριστοδούλου Δανάη στη κατηγορία Κορασίδων κατέλαβε την 14η θέση πραγματοποιώντας 3ήττες και 2 νίκες και 5) Ντασταμάνης Χρήστος στη κατηγορία παμπαίδων πέρασε ως 2ος στον όμιλο του με 2 νίκες και 1 ήττα, στη συνέχεια κατέλαβε την 17η θέση πραγματοποιώντας άλλες 2 νίκες και 1 ήττα.  Από όλους χάθηκαν οριακά κάποιοι αγώνες, σε αντίθετη περίπτωση αυτά τα οριακά αποτελέσματα θα οδηγούσαν σε υψηλότερες θέσεις τους αθλητές, ακόμη και στα μετάλλια.