Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014

ΜΕΓΑΛΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ (6 /7 -12- 2014)

ΜΕΓΑΛΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ (6 /7 -12-  2014),  ΜΕ ΤΗΝ ΟΝΕΙΡΟΥΠΟΛΗ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ ΣΤΗΝ  ΟΜΟΡΦΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ AΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.

Με τέσσερεις  (4) αθλητές και  δύο (2) αθλήτριες συμμετείχε ο σύλλογος μας στους αγώνες της όμορφης  Δράμας, αλλά και στην ονειρούπολη,  με τις 197 !!! συνολικά συμμετοχές για όλες τις κατηγορίες, Οι αγώνες διεξήχθησαν σε ένα εκπληκτικό  κλειστό γυμναστήριο, που πιστεύουμε ότι είναι το καλύτερο κλειστό των open. Από τους έξι (6) συνολικά αθλητές, οι τέσσερεις (4): Λισγάρας Γεώργιος,(παμπαίδες Β΄), Παπαδοπούλου Ελένη –Άννα (παγκορασίδες), Ζούμπας Δημήτρης και Παπαδόπουλος Δημοσθένης  (παμπαίδες Α΄),  συνέχισαν τα πρώτα τους αγωνιστικά βήματα, αφού
ο χρόνος ενασχόλησης με το άθλημα είναι μικρός. Αναλυτικά στη φάση των ομίλων ο Λισγάρας Γεώργιος και ο Ζούμπας Δημήτριος έχασαν την 2η θέση στον όμιλο τους οριακά, γιατί  ηττήθηκαν  στον καθοριστικό αγώνα με 3-2 και κατέλαβαν την 3η θέση. Ο Παπαδόπουλος Δημοσθένης και Παπαδοπούλου Ελένη-Άννα κατέλαβαν την 4η θέση στο όμιλο τους. Στη Β΄φάση για τους αγώνες διαβάθμισης και οι 4 αθλητές  σημείωσαν συνεχείς νίκες και σε συνδυασμό με τις πολύ καλές εμφανίσεις τους απέδειξαν ότι είναι σε κατεύθυνση ανόδου, διαθέτουν  τσαγανό και είναι φιλόδοξοι  να γίνουν καλύτεροι. Οι άλλοι
δύο (2) αθλητές με μεγαλύτερη εμπειρία στα ανοικτά τουρνουά, κατέλαβαν ο μεν Κουντούρης Γιάννης την 6η θέση στους παμπαίδες Β΄και η Χριστοδούλου Δανάη την 14η θέση στις κορασίδες, αποδίδοντας επίσης πολύ καλό πιγκ-πογκ, πλην όμως  στα κρίσιμα παιγνίδια δεν είχαν τον υψηλό βαθμό συγκέντρωσης που απαιτείται  και έχασαν την ευκαιρία να προχωρήσουν για τα μετάλλια.