Τρίτη 10 Απριλίου 2012

Με το χάλκινο μετάλλιο γύρισαν από την Κοζάνη πατέρας και γιος, Καρατζένης Χρήστος ,Καρατζένης Γεώργιος

Με το χάλκινο μετάλλιο γύρισαν από την Κοζάνη  πατέρας και γιος, Καρατζένης Χρήστος ,Καρατζένης Γεώργιος αφού  κατέλαβαν την 3η θέση ο καθένας στη κατηγορία του στο 9ο τουρνουά  επιτραπέζιας αντισφαίρισης του Δήμου Κοζάνης την Κυριακή 8/4/2012.

Μέσα σε ένα κλίμα  αισιοδοξίας και χαράς που προσφέρει  ο αθλητισμός –σε πείσμα των καιρών - διεξήχθησαν οι καθιερωμένοι αγώνες  επιτραπέζιας  αντισφαίρισης του 9ου τουρνουά του Δήμου Κοζάνης με την βοήθεια φυσικά των ανθρώπων του τοπικού συλλόγου πιγκ-πογκ. Ότι και να πούμε για του ανθρώπους αυτούς που μοχθούν για το άθλημα μας ,γενικότερα για τον αθλητισμό  είναι λίγο .Για μια ακόμη φορά να δώσουμε τα συγχαρητήρια  μας  για την όμορφη διοργάνωση και να πούμε ευχαριστώ για τις ευκαιρίες που δίνουν στους νέους ανθρώπους και όχι μόνο , να αγωνισθούν , να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους , να περάσουν ευχάριστα , αλλά και να μάθει ο καθένας μας ότι η ζωή δεν είναι μόνο νίκες , υπάρχει και η ήττα, που δεν πρέπει να απογοητεύει ,αλλά να δίνει ώθηση   στον αθλητή που χάνει ,να κάνει μια νέα προσπάθεια ,ώστε στον επόμενο αγώνα  να είναι αυτός ο νικητής. Την ομάδα των Ιωαννίνων εκπροσώπησαν φέτος  δύο αθλητές μας  στη κατηγορία ανεξάρτητων αθλητών ( χωρίς δελτίο) από 18 ετών και άνω ο Καρατζένης Χρήστος  και στη κατηγορία  αθλητών ( με δελτίο) από 15 ετών και άνω ο Καρατζένης Γεώργιος . Τα πήγαν περίφημα και οι δύο . Στο μικρό τελικό κέρδισαν τους αντιπάλους τους  και κατέλαβαν την 3η θέση και πήραν το χάλκινο μετάλλιο.