Κυριακή 12 Ιουνίου 2016

7Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΓΚ-ΠΟΓΚ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ-ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ, 11 ΚΑΙ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016. ΤΡΕΙΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.

Στο Δημοτικό κλειστό γυμναστήριο της Πολίχνης-Θεσσαλονίκης το Σαββατοκύριακο 11/12 -6-2016,  184 αθλητές βετεράνοι (άνω των 40), ανεξάρτητοι (χωρίς δελτίο  18 ετών  και άνω ), από όλα σχεδόν τα μέρη της Ελλάδος συμμετείχαν  στη κορυφαία αθλητική τους εκδήλωση, στη τελική φάση. Δόθηκαν σπουδαίοι αγώνες στις διάφορες ηλικιακές κατηγορίες και όλοι όσοι  βρέθηκαν  εκεί απόλαυσαν  και χειροκρότησαν το σπουδαίο θέαμα.  Ενδεικτικά αναφέρουμε τη παρουσία στους αγώνες του Κώστα Βατσακλή,  Γιώργου Καρύτσα, Γιάννη Κουρδούτη, Χρήστου Λάμη, Άγγελου Μακρή, Σταύρου Πλακαντωνάκη, Ντανιέλ Τσιόκα.
Οι τρεις (3) Γιαννιώτες αθλητές που συμμετείχαν τα  πήγαν περίφημα. Αναλυτικά:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ (50-59 ετών) :
ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ  Θεολόγος: 1ος στον όμιλο του , έφτασε  8-άδα ,(σε σύνολο 20 αθλητών), στο καθοριστικό αγώνα για τα μετάλλια αγωνίσθηκε με τον Γιώργο ΚΑΡΥΤΣΑ  , ηττήθηκε με 3-0 (11-5, 11-7 και 11-9).
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ (40-49 ετών):
ΤΟΛΙΑΣ   Ανδρέας :  Ως 2ος στον  όμιλο του πέρασε στη φάση των νοκ-άουτ , έφτασε  16-άδα , (σε σύνολο 29 αθλητών), στη συνέχεια δεν κατάφερε να προχωρήσει, αφού ηττήθηκε από τον Λευτέρη ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗ  με 3-0 , που  κατέλαβε την 3η θέση.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ  (50-59 ετών):

ΚΑΡΑΤΖΕΝΗΣ Χρήστος :  Ως 2ος στον όμιλο του πέρασε στη φάση των νοκ- άουτ, έφτασε 16-άδα, (σε σύνολο 25 αθλητών),στη συνέχεια ηττήθηκε οριακά  από τον Πέτρο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 3-1 , που κατέλαβε την 3η θέση.