Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2014

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΒΕΡΟΙΑΣ 11 ΚΑΙ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2014.

2η θέση και ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ η  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Δανάη.
Μεγάλη επιτυχία  της Χριστοδούλου  Δανάης (κατηγορία κορασίδων), από τις μικρότερες σε ηλικία αθλήτριες (Α΄Γυμνασίου), που έφτασε στο τελικό και αγωνίσθηκε ενάντια στη Κολιούρη Κυριακή (Γ΄Γυμνασίου),(Εχέδωρος Θεσ/νίκης) κατακτώντας τελικά -(αφού ηττήθηκε με 3-0)-  το αργυρό μετάλλιο. Τα καλά αποτελέσματα, οι πολύ καλές  εμφανίσεις  όλων των αθλητών –τριών του συλλόγου, που συμμετείχαν στο ανωτέρω πανελλήνιο τουρνουά (ανάλογα και με το χρόνο  που έχουν ξεκινήσει το άθλημα) δείχνουν την πρόοδο τους. Συγχαρητήρια σε όλους
τους αθλητές-τριες για τις  εμφανίσεις-επιδόσεις τους ,αλλά και στους προπονητές.
Με  15 αθλητές  και 6 αθλήτριες συμμετείχε  ο αθλητικός σύλλογος Φ.Ε.Α Ιωαννίνων στο 2ο Πανελλήνιο ανοικτό τουρνουά  της Βέροιας που οι συμμετοχές έφτασαν τις 187 από όλη την Ελλάδα και έγινε στη μνήμη του Φώτη Τσιαλτζούδη αθλητή της ομάδας της Βέροιας. Πολυπληθής  η αποστολή του συλλόγου, αφού και οι αθλητές του αγωνιστικού τμήματος  έπρεπε να δώσουν αρκετούς αγώνες, ώστε οι προπονητές, αλλά και οι ίδιοι να αξιολογήσουν την αγωνιστική τους ετοιμότητα ενόψει των σημαντικών ηλικιακών προκριματικών φάσεων. Ταυτόχρονα και για τους αθλητές του προαγωνιστικού  τμήματος και των ακαδημιών έγινε  το ίδιο, για να βγουν χρήσιμα συμπεράσματα όσον αφορά την βελτίωση και εξέλιξη τους. Επίσης μέσα  σε ένα  πολύ όμορφο κλίμα που διαμορφώθηκε ανάμεσα στους αθλητές, συνοδούς γονείς και προπονητές πέρασε το 2-ήμερο στη Βέροια  σε μια επιτυχημένη διοργάνωση, με θετικό   απολογισμό  από όλες τις πλευρές.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Κατηγορία Παμπαίδων. Σύνολο συμμετοχών (48).
1.-Ανθης Ελευθέριος: πρώτη  συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 37η θέση.
2.-Ζούμπας Δημήτρης: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 14η θέση.
3.-Κουντούρης Γιάννης: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 29η θέση.
4.-Λισγάρας Άγγελος-Λουκιανός: ηττήθηκε στο καθοριστικό αγώνα για το μετάλλιο με 3-1 ,έμεινε 8-άδα.
5.-Λισγάρας Γεώργιος: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 40η θέση.
6.-Παπαχρήστος Αλέξανδρος: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 24η θέση.

Κατηγορία Παγκορασίδων. Σύνολο συμμετοχών (24)
1.-Γκογκάκη Αλεξάνδρα: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 13η θέση.
2.-Λάιου Ευγενία: ηττήθηκε στο καθοριστικό αγώνα για το μετάλλιο με 3-0, έμεινε 8-άδα.

Κατηγορία Παίδων. Σύνολο συμμετοχών (68)
1.-Άνθης Γεώργιος :  πέρασε τους ομίλους ως 2ος, κατέλαβε την 23η θέση.
2.-Βραζιτούλης Αριστείδης: ηττήθηκε στο καθοριστικό αγώνα με 3-0 για το μετάλλιο, έμεινε 8-άδα.
3.-Κίτσος Χρήστος: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 55η θέση.
4.-Κίτσιος Μάριος: πέρασε ως 3ος τους ομίλους κατέλαβε  την 45η θέση
5.-Κυριόπουλος Χριστόφορος: πέρασε ως 3ος τους ομίλους  κατέλαβε την 51η θέση.
6.-Λισγάρας Γεώργιος: πέρασε τους ομίλους ως 2ος ,κατέλαβε την 26η θέση.
7.-Τσαγκογιάννης Δημήτριος: πέρασε τους ομίλους ως 1ος  κατέλαβε την 10η θέση.

Κατηγορία Κορασίδων.Σύνολο συμμετοχών (21)
1.-Γκογκάκη Μαρία: κατέλαβε την 13η θέση.
2.-Κωσταρέλου Νικολέτα: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 14η θέση.
3.-Λισγάρα Ελένη: πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιο τουρνουά κατέλαβε την 18η θέση
4.-Χριστοδούλου Δανάη: έφτασε στο τελικό, έχασε με 3-0, τελικά κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Κατηγορία Εφήβων. Σύνολο συμμετοχών (26)
1.-Ακρίβης Γεώργιος: πέρασε ως 2ος τους ομίλους κατέλαβε  την 13η θέση.
2.-Θωμά Αθανάσιος: πέρασε ως 3ος τους ομίλους κατέλαβε την 15η θέση.