Κυριακή 7 Απριλίου 2013

10ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 6/4/2013.

Τελικά σε κάθε σημαντική διοργάνωση  του πιγκ-πογκ  της ευρύτερης περιοχής μας , δίνει το παρών και αθλητής των Ιωαννίνων, αποδεικνύοντας την διάδοση του αθλήματος που έχει  γίνει τα τελευταία χρόνια  στη πόλη μας. Έτσι λοιπόν ο αθλητής της ομάδος ΦΕΑ Ιωαννίνων  Χατζηαναστασίου Παναγιώτης  (Β΄ Γυμνασίου ) συμμετείχε στο καθιερωμένο τουρνουά  του Δήμου Κοζάνης  το Σάββατο 6-4-2013 στη κατηγορία Παίδων . Ανάμεσα σε 17 συμμετοχές  κατάφερε και πήρε την 1η θέση  και το χρυσό μετάλλιο . Ξεκινώντας  με πρωτιά στον όμιλο του προκρίθηκε για την Β΄φάση των αγώνων. Κερδίζοντας τον 1ο αγώνα νοκ-άουτ έφτασε στον ημιτελικό.    Εκεί κέρδισε το Πάικο Λάζαρο (αθλητή της Κοζάνης) με 3-1  και στο τελικό   αντιμετώπισε  τον Κουτσιανό Ευάγγελο (αθλητή της Κοζάνης) , τον οποίο κέρδισε με 3-1 κατακτώντας το κύπελλο της διοργάνωσης  στη