Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2017

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΤΡΑΣ 14 ΚΑΙ 15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017.

Δυο (2)  Γιαννιώτες αθλητές συμμετείχαν στο open της Πάτρας, ο  Δημοσθένης  Παπαδόπουλος και η Ελεάννα Παπαδοπούλου, και πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις : Αναλυτικά για τα δύο αδέλφια:

1.- Η Ελεάννα στις Παγκορασίδες  σε όμιλο των (4) βγήκε 3η .Έκανε 2 ήττες  και 1 νίκη . Μετά στη φάση των νοκ-άουτ πραγματοποίησε 3 νίκες  και κατέλαβε την 11η θέση ανάμεσα σε 20 αθλήτριες. Σύνολο 4 νίκες και 2 ήττες , σημειώνοντας  ότι η μια ήττα, ( που ήρθε οριακά),  θα μπορούσε να είχε διαφορετική εξέλιξη  και θα άλλαζε εντελώς τη πορεία της αθλήτριας στο συγκεκριμένο τουρνουά.
2.- Ο Δημοσθένης  στους Παίδες  σε όμιλο  των  (4) μπορεί να πραγματοποίησε 3 ήττες , όμως άξιζε καλύτερων αποτελεσμάτων , αφού έπαιξε εξαιρετικό πιγκ-πογκ. Στη φάση των νοκ-άουτ στο 1ο αγώνα ηττήθηκε με 3-2, αλλά στη συνέχεια κέρδισε τα επόμενα τρία (3) παιγνίδια  και κατέλαβε τελικά την 29η θέση ανάμεσα στους 37 αθλητές της κατηγορίας του.