Τετάρτη 29 Ιουνίου 2016

13o ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 25 και 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΡΙΩΝ (3) ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

Στη κατηγορία Αγόρια Δημοτικού: o  Χρήστου Τηλέμαχος (Ε΄Τάξη) κατέκτησε  τη  3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Στη κατηγορία Άνδρες αθλητές από 18 ετών και άνω :  ο Ακρίβης Γεώργιος κατέκτησε τη  3η θέση και το χάλκινο μετάλιο.
Στη κατηγορία Άνδρες ανεξάρτητοι από 18 ετών και άνω:  ο Τόλιας Ανδρέας κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλιο.

Το Σαββατοκύριακο 25 και 26  Ιουνίου 2016 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 8ου Γυμνασίου Κοζάνης διεξήχθη  το ανωτέρω καθιερωμένο τουρνουά με πολλές συμμετοχές, που προσελκύει κάθε χρόνο τους Γιαννιώτες αθλητές. Ήταν επιτυχημένο, γιατί είχε το χαμόγελο των διοργανωτών, τη καλή διάθεση τους, που μετέδιδαν σε όλους τους αθλητές και θεατές.  Φυσικά και υπήρξε πολύ καλό οργανωτικό και  αγωνιστικό επίπεδο. Ένα τουρνουά διαφήμιση για το πιγκ-πογκ,  το οποίο οργανώνεται με πολύ αγάπη και μεράκι από τους ανθρώπους του Σ.Ε.Α Κοζάνης  και προάγει το  «ευ αγωνίζεσθαι».